واکنش شبکه‌های اجتماعی به بنرهای ضدآمریکایی شهرداری تهران

یکشنبه, 13 تیر 1395 ساعت 15:55 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهرداری تهران اخیرا بیلبوردهایی درباره‌ شیوه زندگی آمریکایی و نقض حقوق بشر در این کشور ‌در معابر عمومی تهران نصب کرده است. محتوای این بیلبوردها انتقادهای وسیعی در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.

-تبلیغاتی--شهرداری.jpg

موضوع نصب بیلبوردهای ضدآمریکایی در معابر عمومی تازگی ندارد. شهرداری به مناسبت های مختلف از جمله برگزاری مراسم روز ۱۳ آبان مصادف با گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی یا برای نقد سیاست‌های آمریکا هنگام مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی که به تصویب “برجام” انجامید هم بیلبوردهایی ضدآمریکایی در معابر عمومی نصب کرده بود.

در آن زمان سیاستمداران آمریکا هدف حملات بودند ولی در بیلبوردهای جدید موضوع حقوق بشر و آنچه به عنوان "شیوه زندگی آمریکایی" خوانده می‌شود مرکز توجه است. برای نمونه در یکی از بیلبوردها آمده است: «در هر ۹ ثانیه یک زن آمریکایی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد» یا «در آمریکا از هر پنج نوزاد دو نوزاد به صورت نامشروع به دنیا می‌آیند».

به گزارش "آفتاب یزد" پیش از نصب این بیلبوردها تصاویری بر در و دیوار شهر تهران نصب شده بود که در آنها آثار هنری هنرمندان به نمایش گذاشته شده بود و در آن میان نام برخی از هنرمندان آمریکایی نیز به چشم می‌خورد. "آفتاب یزد" آن رویکرد را در تناقض با اقدام تازه شهرداری برای نصب بیلبوردهای ضدآمریکایی می‌داند و از آن انتقاد می‌کند.

بعضی به طور مستقیم از قالیباف شهردار تهران انتقاد می‌کنند و بر این عقیده‌اند که این اقدام او در راستای تلاش برای جلب توجه اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ صورت گرفته است.

واکنش در شبکه‌های اجتماعی

در واکنش به اقدام شهرداری تهران به‌تازگی هشتگی با عنوان "بنر پیشنهادی برای شهرداری تهران" در توییتر فعال شده و کاربران جملاتی را به شکل خبری در مورد مسائل و مشکلات روز ایران در پاسخی کنایه‌آمیز به جای آن‌چه درباره آمریکایی‌ها بر در و دیوار تهران به نمایش گذاشته شده است، به شهرداری پیشنهاد می‌دهند.

اولین توئیت‌ها متوجه خود شهرداری و شهردار تهران است. یک کاربر توئیتر نوشته است: «وقتی شهرداری تهران با عوارض ما یک روز "نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر" راه می‌اندازه باید منتظر بیلبوردهای حقوق بشر آمریکایی هم باشیم».

خواندن : 513 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت ما در شبکه های اجتماعی

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family