تشکر از صدا و سیما

جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 23:36 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

2.jpg

با گسترش ساخت سریالهای تلویزیونی و پخش آنها از شبکه های مختلف، با وجه اشتراکی در اکثر آنها مواجه می باشیم و آن یاد آوری مرگ و نشان دادن قبرستان ، فوتی و مراسم عزاداری است .

اگر شما سریالی را در صدا و سیمای ایران تماشا کنید حتماً در آن ، یکی از موارد فوق و یادآوری آنها را نیزخواهید دید و این از دستاوردهای مهم سریالهای ایرانی است .

در صورتی که این سریال طنز باشد باز هم این موضوع در آن لحاظ می گردد و جالب اینجاست که یکی از لوکیشنهای همیشگی دراین سریالها ، لوکیشن قبرستان و مراسم سوگواری در منزل یا غیره می باشد .

چند وقتی است که بخاطر جذابیت ها ،یا ارزان بودن ساخت این قسمت های داستان و شاید گسترش زمان آن و درآمد زایی بهینه تر ، نویسندگان به گریه زاری و این گونه مسائل توجه بیشتری نموده و آن را در جای جای برنامه های خود لحاظ می نمایند ؛چنانکه در جشنواره سینمایی فجر امسال نیز بصورت گسترده شاهد آن بودیم .

روزنامه ی به اصطلاح طنز " وقایع تهرانیه " در شماره 3 خود در قسمتهای مختلفی از فیلمهای، ارغوان، بوفالو، خداحافظی طولانی ، مرگ ماهی ، احتمال باران اسیدی ، شکاف ، خانه دختر ، عصر یخبندان ، رخ دیوانه ، دو ، اعترافات ذهن خطرناک من ، ماهی سیاه کوچولو ، کوچه بی نام که بصورت مستقیم و غیر مستقیم به موضوع مرگ ، قتل و جنایت پرداخته اند تشکّر نموده است و در قسمتی دیگر نیز یاد آور شده است که "  چنان با مفهوم مرگ آشنا شده ام که الآن از زندگی سیر شده ام " .

-تهرانیه.jpg

اگر وزیر بهداشت و درمان از پخش اینگونه برنامه ها جلوگیری می کرد شاید آمار طول عمر مقداری بهتر می شد زیرا با اینگونه تفریحات سالم به فکر طول عمر بودن ،زهی خیال باطل است .

ناگفته نماند که شاید دلیل برنده شدن گاه و بیگاه فیلم های ایرانی در جشنوارهای خارجی ، همین موضوی باشد که کارگردانان ایرانی با ظرافتی خاص به این سوژه می پردازند در صورتی که کارگردانان خارجی روی آن اشراف نداشته ونمی توانند به آن جذابیت های لازم را ببخشند تا بیننده مات و مبهوت گردیده و اشکی از چشمانشان خارج شود .

لازم به ذکر است که با تمامی این اوصاف لازم است ،اززحمات سازندگان برنامه های سینمایی و تلویزیونی تشکر نمود که با کمبودهای موجود اقدام به ساخت و تهیه برنامه های فوق می نمایند .

      حمید بیات

خواندن : 4049 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(125 رای‌ها)

آخرین ویرایش در جمعه, 08 اسفند 1393 ساعت 23:44

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family