صدور مجوّز واردات «دسته بیل» از اوکراین

یکشنبه, 05 مهر 1394 ساعت 17:10 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

139407051015123846180813.jpg

با توجّه به نیاز اساسی کشور نسبت به واردات اقلام ضروری و مهّم معیشتی ، دولت فعلی نیز با سر مشق گرفتن از دولت قبلی به واردات اینگونه اقلام ضروری مبادرت ورزیده و رسالت خود در امر خودکفایی اقتصادی را نیز، به اثبات رسانیده است .

به گزارش سایت صبحانه : یکی از انتقادات درستی که به مدیریت اقتصادی دولت قبل وارد می شود آن است که در اوج درآمد نفتی کشورمان، با صدور مجوز واردات محصولات و کالاهایی که نیازی به واردات آن نبود، ارزهای کشور را مصرف می کرد. این موضوع از واردات میوه های معمولی گرفته تا انواع کالاهای لوکس، مصداق داشت.

-ورود-دسته-بیل.jpg
یکی از مواردی که موجب بروز انتقادات فراوان به دولت قبل شد، انتشار اسناد مربوط به واردات دسته بیل بود و ورود 54 هزار دسته بیل نو از کشور اندونزی و از طریق امارات به بندرعباس، موجی از انتقادات را به مسئولان سابق برانگیخت. اما ظاهرا این رویه عجیب همچنان ادامه دارد چراکه بر اساس بررسی های صبحانه، این بار واردات دسته بیل از کشور اوکراین مجاز اعلام شده است.


بر اساس نامه سازمان توسعه تجارت به سازمان صنعت، معدن و تجارت استانهای مختلف کشور، اعلام شده است که حسب نامه سازمان حفظ نباتات، واردات دسته بیل تولید شده از چوب زبان گنجشک از کشور اوکراین با رعایت شرایط قرنطینه ای اعلامی و بازدید کارشناسان، مجاز خواهد بود.

همچنین بر اساس بخشنامه دیگر سازمان توسعه تجارت که با توجه به مجوز سازمان حفظ نباتات کشور صادر شده، مقرر شده واردات خوراک دام طیور شامل مخلوطی از بلغور گندم، ذرت و سبوس برنج از کشور امریکا با رعایت شرایط قرنطینه ای و بررسی های کارشناسان مربوطه در مرز ورودی و گمرک، مجاز باشد.


این شرایط نیز شامل مواردی چون اخذ گواهی بهداشتی معتبر از وزارت کشاورزی آمریکا، عدم وجود خاک، بقایای گیاهی، علف های هرز و حشرات زنده و کپی گواهی بهداشت گیاهی ممهور به مهر قرنطینه کشور ثالت (در صورت وجود) خواهد بود.

البته نکته حائز اهمیت این است که چگونه دلالان و واسطه هایی که اجناس بنجل چینی را به ایران ترانزیت می نمایند از ورود این گونه اقلام غافل مانده اند ودولت خود دست به کار شده تا تولید و صنعت در تنگنا واقع نگردد .

خواندن : 2798 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family