مولاوردی: نگرانیم پلیس نامحسوس ناموس مردم را نشانه برود

یکشنبه, 05 ارديبهشت 1395 ساعت 16:01 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده از طرح بکارگیری هفت‌هزار مأمور نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی انتقاد کرد. به گفته او قرار است این موضوع در جلسه هیات دولت نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی روز جمعه سوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) در صفحه فیسبوک خود از به کارگیری ماموران نامحسوس در برخورد با "تخلفات اخلاقی" انتقاد کرد.

او با اشاره به ذهنیتی كه از اجرای طرح‌های مشابه در سال‌های گذشته و در آستانه فصل تابستان و گرم شدن هوا برای مردم شكل گرفته افزود: «بیم آن می‌رود اجرای این طرح به تذكر و برخورد با بدپوششی خلاصه شده و به جای آنكه تذكرات و برخوردها متوجه مزاحمین نوامیس یا سایر ابعاد طرح باشد؛ ناموس مردم را نشانه رود.»

مولاوردی در بخش دیگری از از یادداشت خود نوشت: «نگاه و باور عمومی به پلیس در دنیا این است كه حافظ جان و مال و ناموس مردم است و با دیدن پلیس احساس امنیت و آرامش باید به انسان دست دهد.»

به گفته معاون رئیس‌جمهور ایران اگر برخورد با "مزاحمین نوامیس" یكی از مطالبات شهروندان است بهتر بود كه در مورد سازوكار آن هم با نظر مردم، متخصصان، صاحب‌نظران و كارشناسان عمل می‌شد.

انتظارات از روحانی و واکنش دولت

به گفته مولاوردی "تماس‌های مکرر" شهروندان با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از نگرانی نسبت به اجرای طرح حکایت دارد.

معاون حسن روحانی تصریح کرد: «همه هم مسئولیت پیگیری را متوجه دولت می‌دانند و از رئیس‌جمهور به عنوان مجری قانون اساسی انتظار دارند كه نظارت و تذكرات لازم را داشته باشد.»

او همچنین از بررسی این طرح در جلسه آینده هیات دولت ایران خبر داد و افزود مقرر شده است گزارشی درباره ابعاد اجرای طرح توسط وزرات کشور ارائه شود.

پیش از این حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، با ابراز نگرانی از این طرح گفت: «آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی‌شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی‌توانند مردم را محدود كنند و فقط قانون می‌تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

خواندن : 574 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 تیر 1395 ساعت 12:28

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family