عناوین مهم خبری

عناوین مهم خبری (11)

پس از آن که یک مدرس حوزه علمیه قم، وضعیت "بی‌حجابی" در گیلان را با اروپا مقایسه کرد، دو نماینده رشت در مجلس خواستار عذرخواهی او شدند. یکی از نمایندگان از ناصر رفیعی پرسیده که در ایام "رحلت امام" در رشت چه می‌کرد؟

پلیس ایران بار دیگر به یک مهمانی مختلط هجوم برد و شرکت‌کنندگان را بازداشت کرد. این‌بار ۷۰ زن‌ و مرد در رستورانی در فرحزاد تهران دستگیر شدند. اجرای طرح "گشت نامحسوس اخلاقی" در ماه‌های گذشته در ایران جدی شده است.

دولت آلمان از ایران خواست که از اعدام علیرضا تاجیکی، جوان ۱۹ساله‌ای که به هنگام دستگیری خردسال بوده چشم‌پوشی کند. سازمان عفو بین‌الملل نیز گفته است که تاجیکی را زیر شکنجه وادار به اعتراف به عمل ناکرده کرده‌اند.

ماموران امنیتی سپاه با هجوم به خانه شخصی شیما بابایی، فعال مدنی، او را دستگیر و وسایل شخصی‌اش را ضبط کردند. هنوز از اتهامات او خبری در دست نیست. این فعال مدنی در تجمعاتی صلح‌آمیز شرکت کرده بود.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه اصفهان گفت: حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در جامعه اسلامی از چیره شدن دشمنان بر مسلمانان جلوگیری می‌کند.

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور ایران در امور زنان و خانواده از طرح بکارگیری هفت‌هزار مأمور نامحسوس پلیس امنیت اخلاقی انتقاد کرد. به گفته او قرار است این موضوع در جلسه هیات دولت نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از تعداد بالای زندانیان در این کشور انتقاد کرد. به گفته او اعدام‌های مکرر و حبس‌های طولانی برای مجرمان مواد مخدر نیز تنها آسیب‌های اجتماعی به جا گذاشته و نتیجه‌ای در بر نداشته است.

_2.jpg

گشت‌های طرح "امنیت اخلاقی" در شروع مرحله‌ای جدید در خیابان‌ها و میدان‌های تهران مستقر شده‌اند. مبارزه با "مصادیق بدپوششی، کشف حجاب در خودرو و مزاحمت برای نوامیس" از جمله اهداف این مرحله است.

کانون وکلای دادگستری تهران در نامه‌ای رسمی از رئیس قوه قضائیه تقاضا کرده است که عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری زندانی به طور مشروط از زندان آزاد شود.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در سفرش به استرالیا پناهجویان ایرانی را به ایران برمی‌گرداند. به گفته وزیر خارجه استرالیا این توافق سال گذشته در تهران حاصل شده و با امضای قرارداد در کانبرا عملی خواهد شد.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family